تبلیغات
BahramG07 | بازیهای کامپیوتری ، اندروید ، بادا
    RSS
دانلود جدیدترین بازیهای کامپیوتری و گوشی اندرویدسالها با این روش عادت کرده اید. چک کنم ببینیم ایمیل جدیدی دارم! بگذار فایلهای جدید را روی گوشی بریزم! روی نوت بوک نیست روی گوشی است اجازه بدهید که روی نوت بوک منتقل کنم! اینها همه علایم دنیایی بود که رو به اتمام است. دنیای وارد کردن داده ها (fetch)، دنیایی که شما باید به دنبال داده ها بدوید! اما اکنون زمان دنیایی جدید است. دنیایی که داده ها به دنبال شما می دوند و اصطلاحاً به سمت شما هل داده (push) می شوند.


دنیای جدید یک فرق بزرگ دارد و آن اینکه مرکز داده های شما روی هیچ یک از ابزارهای دیجیتال نیست بلکه بر روی سرورهای سرویسهای خدمات ابری یا cloud است.


به قول استیو جابز برخی فکر میکنند که خدمات ابری یعنی یک هارد دیسک بزرگ در آسمانها که شما فایلهایتان را روی آن قرار میدهید! اما چنین نیست خدمات ابری فراتر از فضا هستند و در واقع ارزش آنها به هوشمندی در ارتباط با کارهای روزمره شماست.هنوز خدمات ابری جز در مورد خدمات ابری اپل که iCloud نام دارد (البته آن هم هنوز در مرحله آزمایشی است و تا پاییز فقط در اختیار توسعه دهندگان نرم افزاری خواهد بود) به صورت معناداری ارایه نشده اند اما به زودی این خدمات کنترل اغلب کارهای مربوط به هماهنگ سازی داده ها را به عهده خواهد گرفت.

اما ارزش خدمات ابری در چیست؟


مهمترین علت توسعه خدمات ابری دسترسی آسان به آخرین نسخه تغیر یافته داده ها بر روی همه ابزارهای دیجیتال ثابت و همراه است. در واقع این کار چیزی فراتر از یک آپلود سنتر است. ارزش اصلی خدمات ابری در به روز کردن داده ها و همزمان کرن آنها بدون دخالت شماست.

مثلاً اگر شما فایلی متنی را روی تبلت خود ویرایش کنید با همزمان سازی اتوماتیک خدمات ابری آن فایل بر روی نوت بوک شما هم به طور هوشمند به آخرین نسخه به روز می شود و این کار بدون دخالت شما و اصطلاحاً بدون تلاش (zero effort) صورت میگیرد.

در حال حاضر آنچه به عنوان خدمات ابری در اختیار داریم در بهترین حالت چیزی در حد خدمات Dropbox است که بیشتر روی فایلها تمرکز دارد و صد البته مانند سایر چیزهایی که فناوری نوین هستند بر کاربران ایرانی حرام و فیلتر است! اما با رونمایی از خدمات iCloud اپل به زودی بقیه شرکتهای حاضر در این نوع فناوریها هم مجبور به ارایه و یا ارتقای سرویسهای خود خواهند شد.

مثلاً خدمات فعلی SkyDrive میکروسافت هم پیش بینی میشود تغییراتی مشابه داشته باشد.
اما یک نیازمندی مهم در این فناوری گلوی کاربران ایرانی را فشار خواهد داد و آن نیاز به اینترنت پر سرعت برای کارکرد با این خدمات است. در واقع به کارگیری مفید این خدمات منوط به در دسترس بودن اینترنت پر سرعت بر روی ابزارهای دیجیتال است و گرنه به طور مفهومی به کارگیری آنها زیر سئوال خواهد بود.


دسته بندی : iOs ,
برچسب ها : icloud , apple , استیو جایز ,

نظرسنجی

به نظر شما مطالب وبلاگ چطور است ؟

 
آمار بازید
  کل بازدید ها :
  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید این ماه :
  بازدید ماه قبل :
  تعداد نویسندگان :
  تعداد کل مطالب :
  آخرین بروز رسانی :
 
درباره ما


  ایجاد کننده وبلاگ : بهرام قدس قره جه