تبلیغات
BahramG07 | بازیهای کامپیوتری ، اندروید ، بادا
    RSS
دانلود جدیدترین بازیهای کامپیوتری و گوشی اندرویدخبر فیلتر شدن شبکه اجتماعی تازه متولد شده گوگل پلاس را دیدم و به شدت نگران از دست رفتن کل خدمات گوگل در ایران شدم.


اما چرا؟


ابتدا باید در مورد ارتباط ایمن یا https توضیح بدهم. شما در مورد هر اتصال ایمنی ابتدا به صورت غیر ایمن باید به سرور وصل شوید و اصطلاحاً درخواست کنید که میخواهید ارتباط ایمن داشته باشید و سپس کلید عمومی را دریافت کنید و با آن محتوای ارسالی را رمز کنید و در نهایت ارتباط ایمن برقرار شود.


اما چرا این موضوع مهم است؟


اگر دقت کرده باشید شما نمی توانید به فیسبوک به طور ایمن هم وصل شوید زیرا امکان ارتباط غیر ایمن با فیسبوک نیست تا کلیدی برای شما ارسال شود و نتیجتاً ارتباط ایمنی هم برقرار نمی شود. 
حال اگر قرار باشد سرویس گوگل پلاس فیلتر کامل شود باید امکان دریافت کلید عمومی توسط کاربر از سرور گرفته شود و گرنه شما راحت می توانید با لاگین کردن در جی میل و بعد رفتن به گوگل پلاس به کار خود برسید. اهمیت این موضوع وقتی بیشتر میشود که کلاً نگاه مسئولان امنیتی به گوگل به دلیل ایمیل فوق ایمن آن نگاه جالبی نیست و ممکن است عرضه سرویس پلاس بهانه کافی بشود برای بلوکه کردن کامل گوگل زیرا همه خدمات گوگل که نیاز به عضویت دارند از یک سیستم گواهینامه دیجیتال که توسط شرکت thawte اعطا شده است استفاده میکنند و دارای authority برای همه خدمات گوگل است.

باید دید در آینده چه اتفاقی می افتد اما نظر فنی بلوکه کردن سرویس گوگل پلاس بدون فیلتر کردن کل گوگل ناممکن به نظر میرسد و با توجه به نگاه جذب حداکثری که مسئولان دارند ممکن است به زودی کل گوگل از دست برود.


دسته بندی :
برچسب ها : گوگل , فیلتر ,

نظرسنجی

به نظر شما مطالب وبلاگ چطور است ؟

 
آمار بازید
  کل بازدید ها :
  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید این ماه :
  بازدید ماه قبل :
  تعداد نویسندگان :
  تعداد کل مطالب :
  آخرین بروز رسانی :
 
درباره ما


  ایجاد کننده وبلاگ : بهرام قدس قره جه