تبلیغات
BahramG07 | بازیهای کامپیوتری ، اندروید ، بادا
    RSS
دانلود جدیدترین بازیهای کامپیوتری و گوشی اندروید

اخیرا” بحث راه اندازی موتورهای جستجوی پاک که فاقد مطالب غیر اخلاقی و نامناسب سیاسی باشند در دستور کار دولت قرار دارد. در کنار آن هم طرح اینترانت ملی که به اشتباه اینترنت ملی خوانده میشود پیگیری می گردد.  وزیر ارتباطات هم گفت که سرعت ۱۰ مگابیت برای کاربران معمولی داخلی است و با  اینترنت اتصالی ندارد و اینترانت ملی است.

با اینکه معتقدم اینترنت به دلیل ماهیت گسترده آن باید برای افراد تا حدی کنترل شده باشد اما به نظر میرسد اینترنت به آن مفهومی که ما داریم عملا” محدودیت بردار نیست. یک زمانی سرویس دهنده های اینترنتی خود اقدام به خرید پهنای باند از خارج کشور به صورت ماهواره ای  میکردند و از زمانی هم که فیلترینگ ایجاد شد آنها باید خود اقدام به فیلترینگ بر اساس لیست ارایه شده می کردند. در نهایت برای کنترل بیشتر همه موظف شدند از شرکت زیرساخت باند تهیه کنند و عملا” فیلترینگ در اختیار یک نهاد قرار گرفت. در واقع این کار هم نتوانست محدودیتی دردسترسی کاربران ایجاد کند. زیرا حتی نوجوانان هم به راحتی با انواع و اقسام روشهای دور زدن فیلترینگ آشنا شده اند و برای اینکه این موضوع برای شما اثبات شود از یکی از نوجوانان فامیل خود راجع به این روشها بپرسید خواهید دید کلکسیونی کامل به شما ارایه خواهند داد!در واقع ایده موتور جستجوی فارسی ایده خیلی خوبی است اما تجربه چین نشان داده که موتورهای جستجویی مانند Baidu مورد علاقه کابران چینی برای امور تجاری هستند و کاربران با توجه به اینکه میدانند موتورهای جستجوی گوگل و بینگ برای چین نتایج محدود شده می فرستند، اقدام به تغییر آی پی می کنند تا بتوانند به آنچه مد نظرشان است دسترسی پیدا کنند.

در واقع اگر در نهایت اقدام به قطع ارتباط شبکه کشور با اینترنت بین المللی هم شود عملا” مشتری برای اینترانت داخلی نخواهد بود. زیرا با این کار عملا” مسنجرها و بسیاری سرویسهای ایمیل و … متوقف خواهد شد. به روزرسانی نرم افزارها و سایر خدماتی هم که به اینترنت مربوط است عملا” متوقف خواهد شد.دسته بندی : iOs , Android , بازیهای گوشی ,
برچسب ها : اینترنت ملی بین المللی , اینترنت ,

نظرسنجی

به نظر شما مطالب وبلاگ چطور است ؟

 
آمار بازید
  کل بازدید ها :
  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید این ماه :
  بازدید ماه قبل :
  تعداد نویسندگان :
  تعداد کل مطالب :
  آخرین بروز رسانی :
 
درباره ما


  ایجاد کننده وبلاگ : بهرام قدس قره جه