تبلیغات
BahramG07 | بازیهای کامپیوتری ، اندروید ، بادا
    RSS
دانلود جدیدترین بازیهای کامپیوتری و گوشی اندروید

این روزها بازار شایعات در مورد اینترنت ملی داغ است و این شایعات تا قطع شدن اینترنت بین الملل تا دو هفته آینده! هم پیش رفته است اما چرا اینترنت بین الملل اقلاً به این زودی ها قطع نخواهد شد؟

برای این کار دلایلی زیادی وجود دارد که ۶ تا از مهمترین آنها به این شرح هستند:

١-نبود خدمات بر پایه اینترنت ملی: هنوز هیچ خدمات پایه ای برای اینترنت ملی وجود ندارد. با این حساب بستن اینترنت بین الملل یعنی توقف آی تی نصفه نیمه ایران. اساساً محتوایی متنوع روی اینترنت ملی وجود خارجی ندارد. ایمیل و مسنجر و موتور جستجو از حداقلهای مورد نیاز است. (وقتی محتوا نیست موتور جستجو چه چیزی را جستجو کند؟)


٢-ریزش ناگهانی کاربران خشمگین: شما اگر بشنوید اینترنت بین الملل وجود ندارد آیا اساساً انگیزه برای شارژ اکانت اینترنتی خود دارید؟

٣-سوپاپ اطمینانی به نام رسانه مخالف: شاید تصور کنید که نبود اینترنت ابزار مناسبی ارزیابی می شود اما چنین نیست نبود رسانه ای به نام اینترنت نه تنها بازار شایعات را داغ می کند بلکه می تواند عامل تجمیع فشار اجتماعی و انفجار شود. با این حساب بعید است جز در موارد و زمانهای خاص اساساً تمایلی به قطعی اینترنت بین الملل وجود داشته باشد. (سرگرمی خوبی برای ملت است! بگذارید با حرف خودشان را خالی کنند!)

۴-بحران ناگهانی در خدمات هاستینگ: شاید ندانید اما همین معدود شرکتهای تامین کننده خدمات هاستینگ معتبر در ایران عمدتاً ریسلر هاستهای خارجی هستند و در واقع سرورهایشان اجاره ای و در خارج از ایران واقع هستند و بلوکه کردن این دسترسی یعنی از دسترس خارج شدن تقریباً هشتاد درصد وب فارسی و عدم امکان دسترسی به آن!

۵-برنامه های خرید باند بین الملل: در همین شرایط فعلی نه تنها قراردادهای فعلی لغو نشده اند بلکه توسعه حداقلی اینترنت بین الملل در دستور است. شاید باند مصرفی ایران در حد یک دانشگاه بزرگ اروپایی هم نباشد اما در هر حال اقلاً در سالهای اخیر همواره با شیبی بسیار کم رو به رشد بوده است.

۶-از دسترس خارج شدن دومینهای ثبت شده در خارج: شما وقتی نام دامنه سایتی حتی اگر در داخل هاست شده باشد را میزنید ابتدا باید آن نام دامنه به آدرس DNS انتقال یابد و سپس شما به هاست آن هدایت شوید. خوب با این حساب تنها دامنه های دات آی آر قابل جهتدهی هستند زیرا مابقی اساسا” در یک رجیسترکننده خارجی ثبت شده اند.

شما چه فکر میکنید؟دسته بندی : بازیهای گوشی , Android , iOs ,

نظرسنجی

به نظر شما مطالب وبلاگ چطور است ؟

 
آمار بازید
  کل بازدید ها :
  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید این ماه :
  بازدید ماه قبل :
  تعداد نویسندگان :
  تعداد کل مطالب :
  آخرین بروز رسانی :
 
درباره ما


  ایجاد کننده وبلاگ : بهرام قدس قره جه