تبلیغات
BahramG07 | بازیهای کامپیوتری ، اندروید ، بادا
    RSS
دانلود جدیدترین بازیهای کامپیوتری و گوشی اندروید


شاید تا قبل از سال ۸۸ و رویدادهای بعد از انتخابات آن قطعی اینترنت مفهومش فقط مشکلات فنی بود و اگر شما با قطعی اینترنت و مشکل در اتصال برخورد می کردید با تماس با خدمات دهنده خود هماهنگ می کردید و موضوع حل میشد اما در سالهای اخیر تعریف دیگری از اینترنت و مشکلات آن در اذهان ایجاد می شود.

تقریبا دیگر کاملا عادی شده است که در مناسبتهای خاص مثل همین ۲۲ بهمن اینترنت کند شود و یا دسترسی به سایتهای ایمیل و خدمات مسنجر و هرگونه خدماتی که برای تایید ورود به پروتوکلهای https ایمن وب نیاز دارند از دسترس خارج بشوند. موضوعی که اگر با سرویس دهنده اینترنت خود تماس بگیرید آن را به مخابرات نسبت میدهند. در واقع معنای این حرف خدمات دهنده شما آن است که شرکت زیر ساخت که تامین کننده باند اینترنت کشور است در مواقعی مشخص با برنامه ای مشخص و با امکاناتی که برای این مواقع خرید شده است به طور عمد و بدون هرگونه مشکل فنی اقدام به محدود کردن دسترسی به اینترنت می کند. جالبتر اینکه در این مواقع هم شرکت زیر ساخت یا کاملا سکوت میکند و یا وجود اشکال فنی را رد می کند که البته دروغ هم نگفته است! زیرا واقعا مشکل فنی وجود ندارد!

خلاصه این رفتارها یک چیز را نشان میدهد و آن اینکه متولیان امنیتی کشور پشت چنین رخدادهایی هستند که ترجیح میدهند در زمانهایی خاص ارتباطات جمعی بر پایه اینترنت وجود خارجی نداشته باشد. صد البته همین رخداد نشان میدهد که واقعا اینترنت ابزار خطرناکی از نظر مسئولان محسوب می شود. شاید به نوعی مسئولان بین جنبه های مثبت و منفی اینترنت گیر افتاده اند. جنبه مثبت آن سرگرم کردن میلیونها ایرانی است که تفریح مناسبی هم ندارند و نقطه منفی آن تبادل نظر و احتمال سازماندهی تجمعات و اعتراضات است. چیزی که طبیعتا به تجربه با اتفاقاتی که در یک ساله اخیر در خاورمیانه رخ داده است نشان میدهد اینترنت واقعا ابزار خطرناکی می تواند باشد.

شاید دیگر برای کاربران ایرانی هم عادی شده است که هر وقت مناسبتی و واقعه ای در پیش است منتظر این نوع قطعی ها هم هستند! قطعی هایی که هیچکس مسئولیت آن را نمی پذیرد اما همه هم میدانند از کجا آب میخورد!


دسته بندی :
برچسب ها : اینترنت ,

نظرسنجی

به نظر شما مطالب وبلاگ چطور است ؟

 
آمار بازید
  کل بازدید ها :
  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید این ماه :
  بازدید ماه قبل :
  تعداد نویسندگان :
  تعداد کل مطالب :
  آخرین بروز رسانی :
 
درباره ما


  ایجاد کننده وبلاگ : بهرام قدس قره جه