تبلیغات
BahramG07 | بازیهای کامپیوتری ، اندروید ، بادا
    RSS
دانلود جدیدترین بازیهای کامپیوتری و گوشی اندروید

گوگل شرکت موفقی است و اگرچه بسیاری از پروژه هایی که استارت زده به نتیجه نرسیده است و بخشی از آنها حتی حذف شده اند اما در دنیای اینترنت گوگل آنقدر معروف است که میتوان گفت اینترنت بدون گوگل ناشناخته است. با اینکه فیسبوک در حیطه تخصصی خود یعنی شبکه های اجتماعی غولی بی رقیب محسوب می شود اما به وضوح در حال تکرار روند گوگل در سالهای قبل است.

اما چه برنامه هایی از طرف فیسبوک می تواند موجب موفقیت آن باشد؟

۱-راه اندازی چت: فیسبوک هم مانند گوگل یک سیاست دارد. هر چه می توانید بیشتر در فیسبوک و با فیسبوک باشید! این ایده را گوگل با گوگل تالک انجام داد اما بر خلاف جی میل که موفق بود گوگل تالک خیلی موفق نبود. گوگل تالک هرگز رقیب لایو مسنجر و یاهو مسنجر نشد. اکنون فیسبوک با تکیه بر توانایی خود میخواهد آن سناریو را تکرار کند. ارایه نرم افزاری چت و ایجاد پروتوکل عمومی چت توسط فیسبوک نمونه واضح تقلید از گوگل است.۲-مرورگر فیسبوک: کمتر رقیبی است که از خبر رشد روز افزون مرورگر کروم که محصول گوگل است خوشحال باشد! مسلماً فیسبوک هم با اینکه رقابتی در این حیطه ندارد اما می تواند به طور بالقوه ۸۰۰ میلیون کاربر را جذب کند. خبر خرید احتمالی اپرا توسط فیسبوک از ان خبرهایی است که نشان میدهد فیسبوک قصد دارند بیشتر به سمت کاربران بیاید. شاید فیسبوک از نشستن در سمت سرور خسته شده است! اگر مرورگر فیسبوک همان گونه که حدس زده می شود یک نگرش جدید به همراه بیاورد ممکن است به زودی معروف شود. البته اگر هم قرار باشد فیسبوک محیط مخصوص خودش را مانند محصول MSN Explorer سابق میکروسافت ایجاد کند می تواند کاربران زیادی را جلب کند.

۳-موتور جستجوی فیسبوک: موتور جستجو یعنی گوگل و تا حدی بینگ! اما اگر گوگل روزانه نزدیک به یک میلیارد بازدید از صفحه سرچ خود دارد و آن همه پول از تبلیغات به دست می آورد چرا فیسبوک که کاربران در آن ساعتها می چرخند چنین کاری نکند؟ اگر در این زمینه فیسبوک با بینگ میکروسافت و یا موتور دیگری توافق کرد تعجب نکنید!

۴-فروشگاه های مجتمع فیسبوک: فیسبوک مشترین بالقوه زیادی دارد و اگر بخواهد چیزی مثل آمازون را تکرار کند به سرعت موفق خواهد شد. شروع آن می تواند با محصولات الکترونیکی مانند موسیقی و … باشد. گوگل پلی Google Play میتواند الگوی خوبی برای فیسبوک باشد.

۵-نقشه و خدمات جهت یابی: این خدمات هم از گزینه هایی است که می تواند فیسبوک را بیشتر مورد توجه کاربران قرار دهد. این خدمات میتواند مانند موقعیت دوستان و … در فیسبوک مجتمع شده و به صورت افزایشی موجب بازدید کاربران شود.

راه فیسبوک همان راه گوگل است. اگرچه گوگل دامنه کاری خود را بسیار گسترده تر تعریف کرده است.دسته بندی :
برچسب ها : گوگل , اینترنت ,

نظرسنجی

به نظر شما مطالب وبلاگ چطور است ؟

 
آمار بازید
  کل بازدید ها :
  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید این ماه :
  بازدید ماه قبل :
  تعداد نویسندگان :
  تعداد کل مطالب :
  آخرین بروز رسانی :
 
درباره ما


  ایجاد کننده وبلاگ : بهرام قدس قره جه