تبلیغات
BahramG07 | بازیهای کامپیوتری ، اندروید ، بادا
    RSS
دانلود جدیدترین بازیهای کامپیوتری و گوشی اندرویدبه عنوان یک مدیر موفق در آی تی، استیو جابز یک مدیر سختگیر و به غایت منظم است که نحوه مدیریت او را هر کسی نمی تواند تحمل کند. برخی از کسانی که با وی کار کرده اند در مورد عجله و فشار او برای پیشبرد کارها می گویند “اگر با جابز میخواهی کار کنی باید همگام با او با طوری بدوی که گویی یک چیتای گرسنه (سریعترین نوع پلنگ) به دنبال شماست و اگر با همه توان ندوی تو را خواهد خورد! واقعاً کار سختی است! برای او هیچ چیزی خوب و عالی یا کافی نیست. در اپل کسی روی مبلها لم نداده است.”

از زمانی که جابز پا به آی تی گذاشت و در کنار بیل گیتس دو شرکت اپل و میکروسافت را ساختند روز به روز دنیا چیزهای جدید را به خود دید. او در دهه هشتاد میلادی کاملاً اطمینان داشت که آی تی دنیای واقعی را کاملاً عوض خواهد کرد. او اولین کسی بود که خروج دنیای کامپیوترها از محیط متنی و وارد شدن به محیط گرافیکی با اولین مکینتاش با رابط GUI را در سال ١٩٨۴ اعلام کرد.او بر خلاف بیل گیتس دیدگاه باز نرم افزاری را قبول نداشت و معتقد بود کاربران دنبال ساده ترین راه حل و مجتمع ترین حالت ممکن در یکجا هستند و به همین مناسبت اپل همیشه سیاست خاص خود را پیگیری کرده است و صد البته محصولاتی که برای کاربران عرضه کرده است در دوران خود بهترینها بوده اند و اگر موجب ایجاد استاندارد و دسته بندی جدید نشده باشند اقلاً همیشه چشم رقبا بر روی آنها متمرکز بوده تا در محصولات خود کپی مشخصات مشابه را داشته باشند.
او وقتی در سال ١٩٩٧ به اپل بازگشت به گفته خودش کشتی اپل در حال غرق بود و باید آن را هم از غرق شدن نجات می دادم و هم به مسیر درست هدایت میکردم! کاری که خیلی زود رخ داد و اپل از رخوت خارج شد و کم کم دوباره همان اپلی شد که همه فناوریهای برتر را در آن جستجو می کردند. او و طراحان کلیدی اش همیشه به دنبال سادگی حداکثری برای کاربر و در پشت آن برترین فناوریها و ابزارها است .

ایده دوران بعد از PC او سودآورترین ایده تاریخ آی تی بوده است و بعد از معرفی آیفون ناگهان اپل کورس جدیدی در رقابت با شرکتهای بزرگ را آغاز کرد که اکنون موجب شده که پر سودترین و با سرمایه ترین شرکت دنیا حتی در قیاس با شرکتهای غول نفتی مانند شل باشد! در این مورد قبلا” مطلبی نوشتم که توصیه می کنم مطالعه کنید.

از سال ٢٠٠۴ که سرطان پانکراس در او تشخیص داده شد تاکنون او در مبارزه با هولناکترین بیماری کوچکترین ضعفی نداشته و مرگ را به سخره گرفته و کماکان مشغول صاف کردن جاده آی تی است. اواخر سال ٢٠٠٨ بود که او در دفتریابود اپل نوشت: “پزشکان معتقدند سلامتی من بیش از آنچه فکر میکردم در خطر است” همان موقع بود که به مرخصی استعلاجی میرفت.
اکنون تیم کوک جانشین استیو جابز در رهبری اپل می شود. تیم کوک در حال حاضر مدیر اجرایی اپل است و در واقع COO است و اکنون CEO می شود.

تیم کوک آدم کوچکی نیست اما کیست که نداند جابز نمی شود که نمی شود. تصور اینکه تیم کوک بخواهد آیفون ۵ را معرفی کند حالم را از مراسم معرفی آن به هم می زند. آقای جابز دنیا خدماتت را فراموش نخواهد کرد…. امیدوارم سلامتی ات را بازیابی…


دسته بندی :
برچسب ها : جابز , شبکه ,

نظرسنجی

به نظر شما مطالب وبلاگ چطور است ؟

 
آمار بازید
  کل بازدید ها :
  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید این ماه :
  بازدید ماه قبل :
  تعداد نویسندگان :
  تعداد کل مطالب :
  آخرین بروز رسانی :
 
درباره ما


  ایجاد کننده وبلاگ : بهرام قدس قره جه