تبلیغات
BahramG07 | بازیهای کامپیوتری ، اندروید ، بادا
    RSS
دانلود جدیدترین بازیهای کامپیوتری و گوشی اندروید

استفاده گسترده انسان‌ها از اینترنت كاركردهای مغز انسان ها و نحوه تفكر آنها ر تغییر داده و این مسأله ای است كه از سوی دانشمندان قطعی اعلام شده است.

گروهی از محققان به رهبری «بستی اسپرو» استاد روانشناسی دانشگاه كلمبیا تحقیقات مفصلی در این زمینه انجام داده اند و از این مساله كه مردم امروزی به شیوه یك رایانه اطلاعات را بازیابی كرده و به خاطر می آورند تعجب كرده اند. گروه یاد شده چهار آزمایش مختلف را انجام داده اند .

این آزمایشات به طور كلی ثابت می كند اگر كاربران قبلاً در محیط آنلاین توانسته باشند اطلاعاتی را به سادگی بیابند و پیدا كنند، حفظ كردن و به خاطر سپردن آنها برایشان ساده تر است و اگر قبلاً در محیط آنلاین در مورد موضوعی تحقیق نكرده باشند یا دركی از موضوعی نداشته باشند حفظ آن اطلاعات برایشان بسیار دشوار خواهد بود.

همچنین مردم امروزی اگر بتوانند مرجعی برای اطلاعات مورد نظرشان در اینترنت پیدا كنند زحمت حفظ كردن آنها را به خودشان نمی دهند و این نوع اطلاعات را به سرعت از حافظه شان پاك می كنند.در مقابل اگر به دست آوردن اطلاعاتی با استفاده از موتور جستجوها دشوار باشد مردم تمایل بیشتری به حفظ كردن آنها از خود نشان می دهند.

در واقع مردم امروزی به جای افزایش دانش خود بیشتر تلاش می كنند این مساله را به خاطر بسپرند كه اطلاعات مورد نظرشان را از كجا و چه منبعی می توانند پیدا كنند. كارشناسان امیدوارند این یافته ها به ارتقاء روش های آموزشی كمك كند.
دسته بندی :

نظرسنجی

به نظر شما مطالب وبلاگ چطور است ؟

 
آمار بازید
  کل بازدید ها :
  بازدید امروز :
  بازدید دیروز :
  بازدید این ماه :
  بازدید ماه قبل :
  تعداد نویسندگان :
  تعداد کل مطالب :
  آخرین بروز رسانی :
 
درباره ما


  ایجاد کننده وبلاگ : بهرام قدس قره جه